Bc. Michal Kváš

O Škole

Naše Soukromá škola bojových sportů zahájila činnost dne 1. září 2006. První myšlenka na založení této školy se zrodila v hlavě úspěšné sportovkyně a dlouholeté trenérky juda, Bc.Věry Krásné. S finančním zajištěním rozjezdu Školy ji pomohl její manžel Jaroslav Krásný a v prvních letech ji s vedením tréninků pomáhal její pracovní kolega a kamarád Bc. Radek Viktorin.

Věra Krásná po 15 letech činnosti předala svoji školu juda Bc. Michalovi Kvášovi.

Od 1. září 2021 se tak stal majitelem a vedoucím školy Bc. Michal Kváš. Oddílový kolega a dlouholetý kamarád Věry Krásné.

Michal  vystudoval stejně jako Věra Fakultu sportovních studií v Brně a již několik let se věnuje tréninku dětí společně s Věrou. Rozhodl se pro stejnou cestu jako jeho trenérka Věra - věnovat svůj čas dětem. Vyučovat je ve sportovním odvětví judo a pomáhat rodičům vychovat z jejich dětí fyzicky zdatné jedince s přátelskou a laskavou povahou, kteří se budou snažit naši společnost měnit k lepšímu.

Judo je jedním z mála sportovních odvětví, které se může pochlubit svojí všestranností. Velkou předností juda je, že zde najde uplatnění jak chlapec, tak i děvče. Nezáleží, zda je hubený nebo silný, malý nebo velký. Trénink juda vede k posílení sebevědomí, rozvoji samostatného myšlení, zvýšení fyzické i psychické kondice. Neděláme výběr, ale dáváme šanci na pohyb všem! V současné době s námi cvičí okolo 150 dětí a mládeže:)

Nejsme oddílem zaměřeným na sportovní úspěchy, medaile a rivalitu, ale na přátelství a vzájemnou pomoc

Věra Krásná zcela vybočila ze současného pojetí výuky juda – tréninky nejsou zaměřeny na dril, přetěžování těla, neohleduplnost vůči zdravému vývoji dítěte, honba za medailovým úspěchem, únava rodiny z neustálého absolvování celodenních soutěží, neúměrné finanční zatížení rodin… Děti si měří síly pouze v rámci přátelských soutěží nejmladších věkových skupin a v rámci nejbližšího okolí.

Pomáháme zdravému vývoji dítěte- tělesný, psychický, morální. Děti vedeme k přátelství, lásce a vzájemnému respektu!

V rámci tréninků se děti učí techniky judo- ve vyšším věku učíme tyto techniky aplikovat i do sebeobrany. Součástí tréninků je celkové uvolnění kloubů a páteře, rozvoj základních dovedností – rychlosti, síly, vytrvalosti, obratnosti a nedílnou součástí je i zdravotní cvičení / strečink, balanční a vyrovnávací cvičení/. Nezapomínáme ani na hry, do kterých se s radostí zapojují i trenéři. S rodiči spolupracujeme na výchově dítěte – děti si sami chystají cvičební úbor do juda /kimono/, pití a přezůvky. Pravidelně pomáhají rodičům udržovat domácnost – uklízet si pokoj, botník, myčku, starost o domácí mazlíčky atd. Samozřejmostí je prosba, poděkování, omluva – na tréninku, v rodině, v každém kolektivu i mezi kamarády.

Nejen ženám/ vhodné i pro muže/nabízíme kondiční cvičení, kde se věnujeme zpevnění celého svalového korzetu a minimalizování či úplné odstranění různých zdravotních problémů. Pro muže i ženy od 15 let dále nabízíme funkční kruhové tréninky – cvičení na stanovištích. Nevyžadujeme žádnou předchozí zdatnost, náročnost cvičení si volí každý sám. V naší Škole vedou tréninky a cvičení zkušení a kvalifikovaní trenéři a lektoři s dlouholetou  praxí, absolventi Fakulty sportovních studií. Sami jsou bývalí sportovci, kteří pracují s mládeží i dospělou populací již řadu let. Jejich hlavní předností je láskyplný vztah k dětem, přátelství s dospělými a neustálý úsměv na rtu.

Srdečně Vás zveme do našeho přátelského kolektivu a těšíme se na zacvičenou.

Kde nás najdete?

Tělocvična Obchodní Akademie Břeclav

Smetanovo nábř. 17

690 00 Břeclav

MAPA

Děkujeme za podporu

fosfa

Breclav

FOSFA Sport 1200x628

Bc. Michal Kváš

hlavní trenér + noví zájemci

email: judo.kvas@email.cz

bankovní spojení:  2901840647/2010

Hanka Březovičová

email: hanka@brezovic.cz

Nabízíme

- judo pro děti od 6ti let

- kondiční cvičení

- kruhové tréninky

- zdravotní cvičení

- příjemnou a přítelskou atmosféru

Český svaz Judo

csju logo

Pro koho je cvičení vhodné?

- pro děti i dospělé

- pro mladé i starší